Özel Sağlık Sigortam Var, Ameliyatımı Nerede ve Nasıl Olacağım?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Özel sağlık sigortası olan hastalar, hem ameliyat olacakları hekimi; hem de, ameliyat olacakları hastaneyi seçmek isteyebilirler. Bunun farklı nedenleri olabilir: örneğin, tercih ettiği doktor ile güvendiği hastaneyi bir araya getirmek isteyebilir veya poliçesinin geçerli olduğu hastanelerden birinde kendi doktoruna ameliyat olmayı arzu edebilir. Bu durumda sigortalı hasta, haklı olarak elindeki listede adı olan hastanelerden birini seçmek ister.

Hastaların, istedikleri doktora ve kendi tercih ettikleri hastanede ameliyat olmak istemesini, Fıtık Merkezi olarak, “hasta hakları” çerçevesinde olumlu buluyor ve bu talebi karşılamaya çalışıyoruz. Kişiye özel çözümler doğrultusunda, hastanın ihtiyacına göre ameliyat planlarken, özel sağlık sigortası olan hastaların ameliyatlarını da onların anlaşmalı olduğu güvenilir hastanelerde yapmaya çalışıyoruz.

Özel sağlık sigortası olan hastalarımızı anlaşmalı olduğumuz şu hastanelerde ameliyat ediyoruz:

  • VKV Amerikan Hastanesi
  • İstanbul Florence Nightingale Hastanesi

Hastalarımızın özel sağlık sigortası ne olursa olsun, mutlaka bu hastanelerin birinde poliçesi geçerlidir.

AMELİYAT ÖNCESİ NEDEN PROVİZYON ALINIYOR ?

Ameliyat öncesi görüşme ve muayeneyi takiben, ameliyat kararına vardığımızda, sigortanızdan mutlaka provizyon alınır. Sağlık sigortasında provizyonun anlamı şudur: “Ben Dr. Hamdi Koçer, şirketinizin poliçesine sahip hastamda fıtık saptadım. Kendisine, belirttiğim hastanede, belirttiğim ameliyatı yapacağım. Bunun ödemesi için onay veriyor musunuz ?”

Onay vermeden önce, sigorta şirketleri, kişinin geçmiş sağlık bilgilerini, doktorun yapacağı ameliyatın hastaya ve hastanın poliçesine uygunluğunu araştırmak hakkına sahiptir. Bu süre bazı sigortalarda 48 saat kadar sürebilmektedir. Ameliyat olmaya karar verdiğinizde, en azından 2 gün önce, onay için sigortaya başvurmak gerekir.

Sigorta şirketinin doktorları durumu inceleyip talebi makul gördüğünde, bize bir onay yazısı gelir. Bu şekilde ameliyat sonrası sizin her hangi bir şey ödemek zorunda kalmayacağınız, sigorta tarafından yazılı olarak teyit edilmiş olur. Sigortadan gelen onayın ardından sekreterimiz hemen arayıp bu bilgiyi size iletir. Sigortadan alınmış onay yaklaşık bir hafta geçerlidir. Yani bizde tüm sigortalar geçiyor.

BANA EK ÖDEME ÇIKACAK MI ?

Fıtık Merkezini tercih eden özel sağlık sigortalı hastalar, hiç bir ek ödeme yapmadan, ameliyatını olup anlaşmalı hastaneden sağlık ve mutlulukla taburcu olur. Pek çok sigorta şirketinde hastane ve doktor ücretleri, hastane ile sigorta arasındaki anlaşma koşulları içinde hastane tarafından faturalandırılıp sigortadan tahsil edilir. Bazı sigortaların hastanelerle dış doktor anlaşması faturanın hastaneden gitmesine uygun değildir. Bu durumda, sigortanın ödeyeceği kadar bir fatura kesilip hastaya verilir. Hasta yine ek bir ödeme yapmak zorunda kalmaz.

Özel sağlık sigortası yaptırırken hepimizin beklentisi bu değil midir ?

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI KOLAYLIKTIR, GÜVENLİKTİR; GÜVENCEDİR.


Fıtık Kitaplığı